Q: You’ll probably own at least 155 of these over your lifetime… A: Toothbrushes… MORE
Q: You’ll probably own at least 155 of these over your lifetime… A: Toothbrushes… MORE
Q: 25% of adults say they do this at least once a month… A: Buy a lottery ticket… MORE
Q: From 2005 to 2017 ownership of this tripled for women over the age of 60… A: Horses… MORE
Q: Just over half of American adults say this should be taught in schools… A: Video gaming… MORE
Q: Over 15-million Americans say they like to do this at least once or twice a year… A: Horseshoes… MORE
Q: Pennsylvania is a top 6 producer of this product in the U.S… A: Maple syrup… MORE
Q: 8% of people say they’re not sure if they’ve ever done this…but if they did, it was probably at a party… A: Inhaled helium from a balloon
Q: If you buy one, it’s suggested you put it in the freezer for at least a couple days before using it… A: A used book
Q: You can usually get one of these for $4 or less in the grocery store, but in the late 1700’s they could cost as much as the equivalent of $23K.. A: Pineapples