March 17

Q: When these first came out in the late 1940’s they cost the equivalent of $1.06. Now they usually cost about 20-30 cents each…

A: Disposable diapers

Question of the Day

May 1

Q: At least 35% of school districts in America do not have this… A: A librarian

April 30

Q: PennDOT spends about $14-million on this… A: Picking up litter

April 29

Q: They say you may spend as much as 13-hours every year doing this… A: Waiting on hold